Menu Zamknij

Dźwiękowe Archiwum Kcyni  

Numer inwentarzowy/identyfikacyjny: 2845
Nazwa/tytuł: Obrona kraju. Urząd pocztowy Szubin
Autor/Wytwórca: nieznany
Materiał: fotografia
Technika: fotografia czarno-biała
Miejsce powstania/pochodzenie: nieznane
Czas powstania: 1960-62
Wymiary: 13,5 x 8,6
Właściciel obiektu: prywatny
Dysponent: Dźwiękowe Archiwum Kcyni

Numer inwentarzowy/identyfikacyjny: 2847
Nazwa/tytuł: Święto Kobiet, obwód Urząd Pocztowy Szubin
Autor/Wytwórca: nieznany
Materiał: fotografia
Technika: fotografia czarno-biała
Miejsce powstania/pochodzenie: nieznane
Czas powstania: 1962
Wymiary: 13,5 x 8,6
Właściciel obiektu: prywatny
Dysponent: Dźwiękowe Archiwum Kcyni

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

AKCJA - DIGITALIZACJA (2024)

Dźwiękowe Archiwum Kcyni (kujawsko-pomorskie) to unikalna inicjatywa funkcjonująca przy Urzędzie Miejskim w Kcyni od czerwca 2012. Ma niespotykany w regionie charakter. Jej podstawowym celem jest utrwalanie wspomnień mieszkańców i popularyzacja historii lokalnej Kcyni i okolic.

WWW: Dźwiękowe Archiwum Kcyni 
FB: Dźwiękowe Archiwum Kcyni 

„Spacerownik. Szlaki kultury” jest częścią pilotażowego działania pt. Akcja – digitalizacja, w ramach którego w 2024 udało się opracować i udostępnić cyfrowe wersje kolekcji i muzealiów 12 muzeów prywatnych, społecznych, niepublicznych. Kontynuujemy tworzenie e-katalogu zdigitalizowanych dóbr kultury polskiej. Równocześnie udostępniając zasoby kultury i rozwijając cyfrowe kompetencje odbiorców i twórców małych muzeów.

Udostępnimy i upowszechnimy działalność muzeów prywatnych i społecznych, stanowiących niezwykle ważne ośrodki kulturotwórcze i tożsamościowe dla lokalnych społeczności i polskiej kultury. Cyfrowy katalog prezentuje mało znane zbiory małych muzeów i kolekcji z całej Polski.

Spacerownik. Szlaki kultury

Pomysł stworzenia wspólnej cyfrowej prezentacji kolekcji „małych muzeów” inspirowana jest fenomenem współczesnej kultury w Polsce, czyli pojawienia ponad kilku tysięcy prywatnych i społecznych muzeów i kolekcji. Małe muzea to centra kultury tworzone przez pasjonatów historii, fenomen od kilkunastu lat rozwijający się żywiołowo w całej Polsce (ponad 4000 małych muzeów. Znajdują się w nich niezwykłe, rzadkie i cenne zbiory, najczęściej nieudokumentowane i nieskatalogowane. Cyfrowa prezentacja wybranych muzealiów „małych muzeów” jest także elementem upowszechniania wiedzy o kulturowym i społecznym znaczeniu zasobów małych muzeów w Polsce (muzea, kolekcje, działalności muzealnicze ze statusem prywatnym społecznym nieformalnym, niepublicznym).

Wykonano w ramach projektu: